SesliDerin.Com | Sesli Sohbet, Sesli Chat, Mobil Sesli Chat, Sesli Chat 18

Web sitemizde 214 kategori'de 448 makale'ye yazılmış 38 yorum bulunmaktadır.
sesli chat

Selahattin Demirtaş Helikopterle Edirneye Götürüldü Haberi ve Son Dakika Haberler

Kategori: Genel
05 Kas 2016
0 Yorum
26 Kez Okundu

Selahattin Demirtaş Helikopterle Edirneye Götürüldü Haberi ve Son Dakika Haberler
Gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklandı. 2 vekil yurtdışında, 1 vekil ise aranıyor. Sırrı Süreyya Önder dahil 3 vekil ise serbest bırakıldı.

selahatin-demirtas-yakalanma-ani

Terör örgütü PKK propagandası yapmak’, ‘suçu ve suçluyu övmek’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ ve ‘devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs’ gibi suçlardan haklarında fezleke bulunan HDP milletvekillerine önceki gece Diyarbakır, Şırnak, Hakkâri, Van ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıkları’nın talimatıyla operasyon düzenlendi.

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tutuklandı
Gözaltı kararı üzerine HDP milletvekilleriyle ilgili Ankara’da 9 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Terörle Mücadele Şube polisi önceki gece saat 01.00 sıralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın Çankaya Seyranbağları’ndaki evine gitti. Yüksekdağ, “Avukatlarım gelmeden kapıyı açmam” dedi.
Bunun üzerine polis, kapıyı zor kullanarak açtı ve Yüksekdağ’ı gözaltına aldı. HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve HDP Mardin Milletvekili Abdullah Zeydan da aynı saatlerde evlerinde gözaltına alınırken, HDP’li İmam Taşçıer ise dün sabah kaldığı otelde gözaltına alındı. Yüksekdağ, Önder, Zeydan ve HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken kiralanan uçakla saat 03.30’da Diyarbakır’a gönderildi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise Diyarbakır’daki evinde gözaltına alındı. Demirtaş, saat 01.30’da “Diyarbakırda evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımda” tweet’ini attı.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri Diyarbakır 2’nci Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandılar.

Bingöl’e götürülen İdris Baluken, sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklandı. Bu arada Baluken’in tutuklanmasına gerekçe olan fezlekeleri hazırlayan eski Savcı Ahmet Karacan’ın, MİT TIR’ları davası kapsamında yargılandığı ortaya çıktı. HDP’li vekiller Leyla Birlik, Nursel Aydoğan, Gülser Yıldırım, Ferhat Encü, Selma Irmak ile Abdullah Zeydan da tutuklandı.

HELİKOPTERLE EDİRNE’YE

Tutuklama kararları sonrasında Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve Gülser Yıldırım, Diyarbakır Havalimanı’nandan uçakla Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirildi. Yüksekdağ daha sonra geniş güvenlik önlemi altında Kandıra’daki F tipi cezaevine götürüldü. Demirtaş ise bir süre burada bekletildikten sonra, polis helikopterine alınarak Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

KİM NEYLE SUÇLANIYOR

Selahattin Demirtaş (HDP Eş Genel Başkanı): Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, terör örgütü üyesi olmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına suç işlemek, Türkiye Cumhuriyeti’ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, Cumhuriyet’i ve TBMM’yi alenen aşağılamak, Cumhurbaşkanı’na hakaret, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılamak, terör örgütü PKK propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs.

Figen Yüksekdağ (HDP Eş Genel Başkanı): Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, terör örgütü propagandası yapmak, suç işlemeye alenen tahrik, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, devletini, yargı organlarını, askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama, devletin birliğin ve ülke bütünlüğünü bozmak.

Ferhat Encü (Şırnak Milletvekili): Halkı askerlikten soğutma, terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, askeri yasak bölgelere girmek, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs.

Leyla Birlik (Şırnak Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, suç ve suçluyu övmek, askeri yasak bölgelere girmek.

Selma Irmak (Hakkâri Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak.

Abdullah Zeydan (Hakkâri Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak. Zeydan, TSK’nın PKK’ya hava operasyonu sonrası “PKK’nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar” demişti.

İdris Baluken (Diyarbakır Milletvekili): Suçu ve suçluyu övmek, terör örgütü propagandası, örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılamak.

Bu yazıya benzer yazılar

You might also like

Selahattin Demirtaş, Facebook, Twitter, instgram, Sosyal Medya Hesaplari
Selahatin Demirtaş Halka Mesajı Selahattin Demirtaş'ın, avukatı aracılığıyla ilettiği ilk...

Hdp’nin Basın Açıklamasına İzin Verilmedi
KOCAELİ'nin Dilovası İlçesi'nde HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın...

Demirtaş, Cezaevinde Misafir Odasında Tutuluyor, Henüz Talebi Olmadı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gece konulduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nde geceyi misafir...

Bedava İnternet, Dakika, SMS Güncel 2017
Turkcell-Avea ve Vodafone hat sahipleri için kullanabileceğiniz bedava internet paketlerinin haberlerini...

:

: (yayınlanmayacak)

: (varsa)

:

Sesli Chat Sitemize Giriş
sesli chat
Kategoriler
Copyright Tüm hakları saklıdır.  NEFRET  Sesli Chat
seslidünya seslibay sesli sohbet sesliduy sesli dünya