En Çok kullanınan arama motorları?

'Yandex - Bing Diğer arama motorları' forumunda Compax tarafından 22 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. Compax

  Compax Administrator

  Katılım:
  16 Mayıs 2018
  Mesaj:
  53
  Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Hayatımızı kolaylaştırmada yerleri tartışılmaz olan arama motorları internet dünyasını bizim için kolaylaştırmada en önemli ve etkili öğelerden bir tanesi. İstediğimiz verilere bizi en hızlı şekilde ulaştırmada aracılık yapan arama motorlarının hangilerinin daha çok tercih edildiğine bir göz atacağız. Dünyada en çok kullanılan 21 arama motoru hakkında bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

  Hangi arama motoru daha çok tercih ediliyor?

  Bu sıralamayı belirlerken “big data” teknolojilerini efektif olarak kullanan web sitelerini ve mobil uygulamalara kullanıcı uyumluluğu istatistikleri toplayan ve ölçümlemeleri ve analizlerini yapan tekil ziyaretçi, sayfa görüntüleme, sitede geçirilen zaman, bounce rate gibi verilere göre sıralama sağlayan SimilarWeb sıralamaları üzerinden verileri paylaşacağız. Aynı zamanda Alexa verilerini de Alexa değerlendirmelerine göre paylaşacağız.

  INFO

  2003 yılında hizmet vermeye başlayan ve online ticarete daha fazla ağırlık veren info.com en fazla ziyaretçiyi Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Hindistan’dan alıyor. Aylık4 milyondan fazla tekil ziyaretçisi olan ve son 6 aylık periyotta genelde yükseliş trendinde olan ama son bölümlerde trafik kaybettiği gözlemlenen info.com’un global sıralaması 35.000, en çok ziyaretçi aldığı Amerika Birleşik Devletleri’nde ise 25.698. sırada. Alexa verilerinde ise globalde 20.755. sırada.​
   

Bu Sayfayı Paylaş